Чем дезинфікувати квартиру від коронавірусу?

Дезінфекція озоном – все, що вам потрібно знати про це.

За останні два роки ми регулярно використовували слово дезинфекція у всіляких комбінаціях. Однак варто пам’ятати, що нейтралізація шкідливих патогенів, таких як віруси, бактерії, грибки та пліснява, є завданням не лише під час пандемії; це також один з важливих кроків на шляху покращення якості нашого повсякденного життя. Однією з технологій, що забезпечують ефективне знезараження приміщень є дезінфекція озоном. Давайте розберемося, як працюють побутові та промислові озонатори, для чого їх можна використовувати та як безпечно дезінфікувати квартиру озоном.

центральна_медико_санітарна_служба_цмсс_дзинекция-3

 

Що таке озон та як він утворюється?

Характерний запах повітря, який особливо відчувається одразу після грози, зумовлений озоном – триатомною модифікацією кисню, що утворюється у природі саме внаслідок атмосферних розрядів. Озон (O3) – сильно окислюючий газ, дія якого сильна, але нетривала. Це з тим, що алотропные молекули озону легко реагують коїться з іншими хімічними сполуками, у результаті вони зменшуються, розпадаючись на «традиційний» двоатомний кисень (O2).

Біоцидні властивості озону на службі у ефективної дезінфекції

Завдяки своїм дуже сильним окисним властивостям, озон є надзвичайно ефективним біоцидом, що широко використовується для дезінфекції різних типів об’єктів та приміщень. Дослідження показують, що дезінфекція озоном дає до 50 разів кращі результати, ніж дезінфекція хлором. При цьому такий спосіб збирання повністю екологічний, а при дотриманні елементарних запобіжних заходів – повністю безпечний для навколишнього середовища, людей та тварин.

Озонування та дезінфекція – де використовуються?

Зрозуміло, для ефективної нейтралізації мікроорганізмів у повітрі та на різних поверхнях необхідний відповідний генератор озону, відомий як озонатор для дезінфекції. Цей тип пристрою використовує коронний електричний розряд для отримання озону в певних кількостях. Тут варто відзначити, що на ринку можна знайти як невеликі генератори O3, призначені для озонування та дезінфекції будинків та автомобілів, так і набагато більші та потужніші промислові озонатори.

Завдяки своїм біоцидним властивостям та ефективності, дезінфекція озоном підходить для використання в таких місцях та об’єктах, як:

 • приватні будинки та житлові приміщення;
 • готелі, ресторани, торговельні центри;
 • лікарні, поліклініки, лабораторії;
 • склади та виробничі цехи;
 • продукти харчування, документи, промислове обладнання;
 • питна вода та каналізація.

Але це не все. Автосервіси використовують озон для дезінфекції та видалення цвілі з кондиціонерів, а також для очищення та освіження салону автомобіля. Обробка автомобілів озоном під час пандемії COVID-19 стала особливо поширеною практикою знезараження автомобілів компаніями з прокату автомобілів.

Дезинфекція озоном – у чому її переваги?

Тут варто відзначити вищезгадані біоцидні властивості озону, завдяки яким цей газ добре нейтралізує всі види хвороботворних мікроорганізмів. Він не тільки активно бореться з мікроорганізмами, але й не викликає алергії, тому ви можете без побоювань використовувати озон як ефективну форму домашньої дезінфекції. Найважливішими перевагами озонування, безумовно, є:

 • нейтралізація бактерій, вірусів, грибків, спор та цвілі;
 • ефективне рятування від пилових кліщів та інших алергенів;
 • газ досягає важкодоступних куточків та щілин;
 • можливість безпечної дезінфекції приміщень у медичних закладах;
 • висока ефективність при нейтралізації неприємних запахів: сигаретного диму, гару, вологи;
 • можливість використання озонаторів для дезінфекції квартири після карантину

На відміну від деяких освіжувачів повітря, озон усуває джерело неприємного запаху (бактерії, цвіль, грибок), а не тільки маскує їх. Тому знезараження озоном – це процес, який проводиться, зокрема, після повеней, задимлення, пожеж або смерті.

Чи безпечний озон для дезинфекції?

При дотриманні елементарних правил безпеки та правильної підготовки кімнат дезінфекція квартири озоном абсолютно безпечна. Важливо пам’ятати про те, щоб винести рослини та вивести тварин із кімнати перед початком озонування. Не залишайтеся у приміщенні під час дезінфекції. Після завершення знезараження приміщення необхідно ретельно провітрити, перш ніж його можна буде використати.

Shopping Cart