ЗНИЩЕННЯ КЛОПІВ

Якщо вранці, вставши з ліжка, ви виявили на шкірі ранки, що сверблять, від укусів комах – не виключено, що в будинку завелися постільні клопи. Це досить небезпечні кровососні паразити, які є рознощиками багатьох інфекційних захворювань. Позбутися їх за допомогою домашніх засобів непросто. Як правило, у цьому випадку мешканці столиці викликають Московську міську службу дезінфекції для знищення клопів у Москві з гарантією повністю надійного результату. Але спочатку розберемося, що це за комахи, чим небезпечні і які засоби боротьби з ними використовують професійні дезінфектори.

Ціна на знищення клопів із гарантією:

Клопи та шляхи їх появи у квартирі


Протягом багатьох століть клопи, поряд з іншими кровососними паразитами, жили чи не в кожному людському житлі. Сучасні засоби сан обробки від клопів дозволили переважній більшості українців повністю забути про існування шкідливих комах, проте час від часу вони все ж таки проникають у наші затишні, чисті будинки. Впізнати їх нескладно: це дрібні комахи коричнево-бурого кольору, з черевцем овальної форми, що в довжину не перевищують 3-4 мм. При роздавлюванні відчувається характерний запах, що чимось нагадує аромат коньяку.

Постільні клопи потрапляють у квартири кількома шляхами:

 1. через вентиляційні ходи чи канали інженерних комунікацій;
 2. з вживаними меблями, книгами, побутовою технікою, у валізі з речами після подорожі;
 3. на одязі або взутті людей, що заходять з під’їзду або з вулиці;
 4. по зовнішній стіні будинку через відчинене вікно.

Види клопів

Ентомологи налічують понад 40 тисяч видів клопів, що мешкають на всіх континентах нашої планети. Деякі з них харчуються рослинним соком, квітковим пилком або насінням рослин, інші є хижаками та знищують дрібних комах, а також їх яйця та личинок. Але існують і паразитичні види цих комах, яким підтримки життєдіяльності потрібна кров людини чи тварин. Йдеться про так звані постільні клопи, що мешкають у людському житлі і нападають уночі, коли люди сплять у ліжку. Ще один різновид – поцілункові клопи – мешкають в екваторіальному та субекваторіальному поясі і практично не зустрічаються в нашій країні.

Чим небезпечні клопи

Укуси клопів практично невідчутні, оскільки комахи, проколюючи шкіру, впорскують трохи слини, до складу якої входить сильний анестетик. Червоні точки з’являються будь-яких ділянках тіла – на ногах, руках, спині, шиї, боках тощо.

Наслідками укусів стають:

 • погано гояться, нестерпно сверблячі ранки, оточені запаленою, опухлою тканиною;
 • алергічні реакції на компоненти слини – сверблячий висип, нежить, запаморочення та аритмії;
 • інфікування ранок хвороботворними бактеріями з утворенням гнійних запалень;
 • анемія, зменшення рівня гемоглобіну в крові (найхарактерніше для дітей).

В організмі клопа тривалий час зберігаються збудники небезпечних хвороб – гепатиту В, тифу, сибірки, туляремії, бруцельозу, віспи та туберкульозу. Вчені стверджують, що передача цих інфекцій через укуси клопів достовірно не доведена, проте ризик інфікування все ж таки існує.

Професійні методи дезінфекції від клопів

Звертаючись до Центральної медико-санітарної служби, ви маєте право розраховувати на повне знищення клопів з гарантією позитивного результату. Однак відсутність рецидивів ми можемо гарантувати лише у разі тотальної дезінсекції всього будинку зверху до низу. У своїй роботі бригада дезінсекторів використовують методи холодного чи гарячого туману. Вибір оптимального способу залежить від умов об’єкта.

Дезінфекція методом холодного туману

Найчастіше прекрасний результат дезінсекції клопів забезпечує застосування генератора холодного туману. Принцип його дії полягає у розпиленні токсичного для комах розчину за допомогою струменя стисненого повітря. Рідина під впливом повітряного потоку розбивається на дрібні частинки, перетворюючись на аерозоль.

Діаметр частинок варіює в межах 30-70 мкм, тому частинки туману не осідають протягом 2-3 годин. За цей час інсектицид встигає проникнути в найдрібніші щілини, серед яких меблеві зазори, порожнини під плінтусами та вимикачами, внутрішній простір побутової техніки тощо. В результаті, всі комахи, що знаходяться в приміщенні, потрапляють під дію інсектицидного препарату.

Вибір діючої речовини – важливий фактор успішної обробки квартири від клопів під час обробки холодним туманом. До препарату пред’являються вагомі вимоги: він повинен гарантовано вражати паразитів, але водночас не становити небезпеки для людей та домашніх тварин після закінчення своєї дії. Відсутність стійкого неприємного запаху – обов’язкова умова, адже ніхто не погодиться з необхідністю робити ремонт та міняти меблі після дезінфекції від клопів. Крім того, необхідно, щоб речовина розчинялася у воді.

Після розпилення отруйний склад осідає на всіх без винятку поверхнях, і навіть якщо деяким комахам вдалося уникнути безпосереднього контакту з туманом, вони будуть змушені контактувати з інсектицидом пізніше, коли вирушать на «полювання». В результаті основну масу клопів буде знищено відразу ж, а решту – через кілька днів.

Знищення клопів методом гарячого туману

Генератор гарячого туману (сухого туману) теж використовує для розпилення інсектициду струмінь повітря, що виходить під тиском. Відмінність полягає в його температурі: повітря не лише стискається компресором, а й підігрівається приблизно до 60°С. В результаті утворюються настільки маленькі частинки суспензії, що вони безперешкодно проникають навіть углиб тканинної оббивки м’яких меблів, не кажучи вже про щілини та зазори. Препарат протягом декількох годин після розпилення знищує не тільки дорослих та комах, що підростають, але й відкладені яйця.

Крім отруйної дії препарату, дієвим фактором знищення клопів у квартирі служить підвищена температура струменя, що розпилюється. Комахи не витримують нагрівання понад 45 ° С і дуже швидко гинуть. Завис тримається в повітрі близько 2 годин поспіль, і за цей час інсектицид у поєднанні з гарячим туманом встигають знищити паразитів навіть у важкодоступних місцях.

Для генерації гарячого туману використовують професійні дорогі генератори. Слід зазначити, що цей метод забезпечує знищення клопів з гарантією. Вартість послуги найбільш висока з усіх варіантів сан обробки, проте тільки вона забезпечує повне позбавлення від кровососних «сусідів» за одну обробку.

Як підготувати квартиру до візиту

Якщо ви викликали нашу СЕС службу знищення клопів, то до призначеного часу візиту фахівців квартира має бути підготовлена ​​до обробки інсектицидним препаратом. Вам прийдеться:

 • ретельно забратися у квартирі, протерти пил, пропилососити килими;
 • випрати речі та білизну при температурі не нижче 60°С, після просушування скласти в поліетиленові мішки та щільно зав’язати;
 • зняти з вікон штори, випрати і пропрасувати;
 • упаковати в пакети посуд та інше кухонне приладдя;
 • продукти скласти в холодильник або забрати з дому;
 • дитячі іграшки вимити та упакувати;
 • прибрати з ванної та спальні косметику, предмети гігієни;
 • відключити внутрішню електропроводку від мережі;
 • відсунути меблі від стін, складні меблі розкласти, відкрити всі шафи, тумби та ящики;
 • демонтувати плінтуси та дверні лиштви;
 • щільно закрити вікна.

Бажано винести з дому (після попередньої обробки – прання, прасування, миття) всі речі, які можуть стати на заваді дезінсекторам. Книги забирати не потрібно, особливо якщо ви підозрюєте, що в них можуть ховатися комахи – навпаки, попросіть фахівців приділити бібліотеці більше уваги.

Під час обробки у квартирі не повинно бути нікого, крім фахівців – ні дорослих, ні дітей, ні домашніх тварин. Якщо у вас є акваріум, який складно винести, закрийте щільною кришкою.

Що робити після санобробки квартири від клопів

Після закінчення обробки від клопів необхідно дочекатися закінчення терміну, вказаного спеціалістом. Для дії гарячого туману необхідно 8-10 годин, холодного – від 3 до 4 годин. Після цього можна зайти в квартиру, відкрити вікна і добре провітрити, видаляючи залишки інсектициду, потім пройтися по квартирі з пилососом, прибираючи мертвих комах.

Далі можна приступати до прибирання, яке полягає в миття всіх контактних поверхонь (стільниці, дверні ручки, підвіконня, шафи і т.д.). Спочатку необхідно вимити їх розчином питної соди (2 чайні ложки на склянку води), потім повторно — мильним розчином або звичайним засобом для збирання. Під час миття потрібно надіти господарські рукавички та уникати контакту шкіри з необробленими предметами. Весь текстиль, що залишався в будинку під час дезінсекції, необхідно простягати, вовняні ковдри та килими – ретельно пропилососити.

Якщо є можливість, то краще залишити квартиру як мінімум протягом тижня. За цей час клопи, що випадково вціліли, виберуться зі щілин, проконтактують із залишками інсектициду на речах і загинуть. У будь-якому випадку, дітей і свійських тварин не слід впускати в квартиру до генерального прибирання з миттям підлог, стін та вікон, до якої можна приступати через один-два тижні.

Профілактика появи клопів у квартирі

Щоб уникнути замовлення послуги зі знищення клопів, ціна якої хоч і не надто висока, але все ж таки навантажує сімейний бюджет, потрібно дотримуватися кількох простих правил.

 1. Закрийте у квартирі всі щілини та порожнини, через які комахи можуть пробратися до вас із сусідніх квартир.
 2. Регулярно переклеюйте шпалери, тому що під ними часто поселяються шкідливі комахи.
 3. Перевіряйте кожен предмет меблів, що потрапляє до вас у будинок. Відомі випадки, коли клопів виявляли у новому, привезеному із салону дивані.
 4. Зупиняючись у готелі, гостьовому будинку або іншому тимчасовому житлі, одразу перевіряйте приміщення на наявність клопів.
 5. Оглядайте плінтуси, матраци, дивани та крісла, шафи та інші меблі.
 6. Обробляйте решітки вентиляції та інші можливі місця проникнення паразитів бар’єрними препаратами тривалої дії, не забувайте їх регулярно оновлювати.
  Якщо вам все ж таки знадобляться кваліфіковані послуги зі знищення клопів з гарантією успіху, то звертайтеся для цього до професіоналів – Ценнтральної медико-санітарної служби.
Shopping Cart