Як виглядають укуси клопів (фото), симптоми, лікування?

Укуси клопів не отруйні, але завдають людині маси неприємностей. Якщо підозрілі ранки з’являються вдома, потрібно ретельно протруїти осередки розповсюдження комах. Інакше паразити будуть використовувати кров як їжу, і через пару днів розмножаться від декількох особин до великої колонії.

Щоб розпізнати укус постільного клопа, достатньо знати, як він виглядає. Також корисно знати, як правильно лікувати виразки, що сверблять, і що робити до прибуття санітарної бригади.

Рани від укусів клопів червоні, шкіра у місцях поразки опухає. Кривавих потіків зазвичай не залишається.

Сильне почуття корости та велика кількість укусів на одній ділянці тіла змушують багатьох плутати сліди нападу клопів із алергією. Якщо ви схильні до алергічних реакцій, придивіться до розташування почервоніння. Поодинокі доріжки – клопи. Щільне скупчення на невеликій ділянці або по всьому тілу – алергія.

Якщо ви все ще не впевнені в походженні висипу, перегляньте фото укусів клопів на людину. Зазвичай вони не збільшуються в розмірі і не змінюють стану, на відміну від алергічної реакції, яка може швидко розростатися, лущитися або навіть текти.

Як розпізнати укуси клопів та чим вони відрізняються від слідів інших шкідників?


З першого погляду укуси домашніх клопів можна вважати наслідками нічного нападу комарів. Однак припухлі червоні «гудзики» на тілі мають ряд відмінностей від комариних:

Ураження має чіткішу форму, тоді як комариний укус зазвичай розпливчатий, з неявними межами.

Ранки розташовані близько один до одного. Вночі клоп кусає людину кілька разів, і не здійснює довгих подорожей тілом між нападами.

Скупчення ранок легко з’єднується однією лінією.

Укуси не розбудять вас уночі, тому що клоп впорскує в кров анестетик, щоб продовжувати полювання. Але вранці вони почнуть свербіти сильніше комаріні.

Сліди атаки інших комах (блохи, мошки тощо) також будуть розташовані хаотично. Біль буде сильнішим, бо тільки клоп знеболює місце атаки. Від нападу мошкари залишаються дрібні ранки, які легко відрізнити краплями підсохлої крові в центрі.

Великі агресивні комахи – оси, шершні, бджоли – жалять сильніше за клопів, і не приховують свою присутність. Їхні укуси більше діаметром, і стрімко роздмухуються. Проблем з ідентифікацією комахи в даному випадку зазвичай не виникає: укус настільки болючий, що розбудить навіть від найміцнішого сну.

Симптоми укусів постільних клопів


Увага! паразитів приваблюють відкриті ділянки: кінцівки, шия, голова та плечі. Ті частини тіла, які не були захищені одягом під час сну, зранку сверблять і нестерпно сверблять. Під час огляду виявляться припухлі яскраво-рожеві або червоні поразки без відкритої ранки.

Якщо вас атакують дорослі постільні клопи, одразу після нападу жодних симптомів укусу не буде. Паразит залишається непоміченим за рахунок слини-анестетика, яку запускає у ранок для того, щоб кров виходила краще. Слина на якийсь час знеболює шкіру, але заважає природним процесам загоєння, через що укуси клопів проходять довше.

За швидкого приросту колонії вночі атакують не лише дорослі, а й молоді особини. Від їх укусів можна прокинутися, тому що молоді комахи ще не вміють виділяти слину, що анестезує. На вигляд такі ранки будуть меншими, але інші ознаки ті ж: яскраво окреслені почервоніння, виражена припухлість і свербіж.

Коли та кого кусають клопи насамперед?

Днем клопи практично ніколи не нападають: вони прагнуть втекти від людини, і вилазять із укриттів, коли люди відпочивають. Ніч, ранній ранок – періоди підвищеної активності паразитів. За нічну вилазку одна особа робить до 7-10 укусів.

Паразити не вибагливі, але якщо є можливість вибору, шукають жертву з тонкою ніжною шкірою. З цієї причини укуси клопів у дітей можуть зустрічатися у більшій кількості, ніж у батьків. Також ці комахи часто нападають на жінок, а у чоловіків шукають м’які ділянки на тілі: зворотний бік рук, шия та плечі.

Якщо хтось із домочадців не має явних слідів, це ще не означає, що його не кусають клопи. Реакція на слину-анестетик у всіх різна, і залежить від багатьох факторів: щільності шкірних покривів, індивідуальної чутливості, спадковості. Буває й отже сліди нападу шкідників помітні лише з дітях. Будьте пильні та не переплутайте ланцюжки укусів на дитячому тілі з алергією! Якщо довго дозволяти дитині спати в ліжку з клопами, вона може розвинутись справжня алергічна реакція, аж до анафілактичного шоку.

Як кусають клопи?


Укус постільного клопа Серед інших домашніх паразитів клоп виділяється специфічним ротовим апаратом. У його хоботці не один, а два канали: один для засмоктування крові, інший – для введення в кров слини-анестетика. Дія слини моментальна, через що агресору вдається залишитися непоміченим. Висмоктавши 1-2 мл крові, клоп повзе вперед на 2-3 сантиметри і запускає хобот вже на новому місці.

Молодий клоп смоктатиме кров 1-3 хвилини, не реагуючи на спроби його струсити. Доросла особина може залишатися на тілі до 15 хвилин після проколювання отвору. Різниця пов’язана з різними обсягами тіла: молоді особини менші, і крові для повного задоволення їм потрібно небагато.

За одну вилазку паразит повністю наповнює своє тільце кров’ю. Він стає довшим у 1,5-2 рази і втрачає здатність проникати у вузькі щілини. Щоб повернутися в укриття, комахі доводиться зригувати надлишки крові. Місця, звідки вилазять ночами комахи, можна виявити по накопиченню дрібних бурих плям, що залишаються після відрижки.

Однією успішною трапези достатньо, щоб годувати комаху протягом тижня або довше. Сита самка відкладає до 5 яєць на день, через що розміри колонії стрімко зростають.

Чим небезпечний укус клопа?


Науці поки що невідомо, чи можуть клопи передавати захворювання, як інші комахи-паразити. Оскільки випадків зараження від клопового укусу досі не зареєстровано, перевіряться на вірусні чи бактеріальні захворювання через мітку на тілі необов’язково.

Головна небезпека – у реакції імунної системи. Разом із слиною паразити виділяють активні ферменти. Чутливість до ферментів комах може бути уродженою чи розвиватися протягом життя. Алергічна реакція додасть до почервоніння та сверблячки небезпечні симптоми:

Набряклість у сфері ураження. Укус втрачає чіткі контури, швидко збільшується в розмірах.
Ерозія – роз’їдання верхнього шару шкіри. Виглядає як сильне запалення чи опік. Подекуди шкіра сходить, утворюються рубці.
Запаморочення, нудота. Зберігаються навіть якщо прийняти лежаче положення, попити води.
Переривчасте дихання. Людині важко зробити повний вдих через м’язовий спазм в області грудей.
Одного-двох симптомів достатньо для підозри на гостру алергічну реакцію. За відсутності медичної допомоги анафілактичний шок розвивається дуже рідко, проте ігнорувати таку небезпеку не можна. Симптоми виявляються важчими, якщо укусами покриті 40% тіла або більше.

Якщо явної алергічної реакції немає, то укус загоїться без звернення до лікаря. Головне – не чухати свербляче місце, тому що є небезпека занести у ранок інфекція. Розчесані укуси довго гнояться та вимагають професійного лікування.

Як захиститися від клопів

Єдиний надійний спосіб захиститися від нічних нападів — повністю вивести паразитів. Не намагайтеся труїти клопів побутовими отрутами, доступними в звичайних магазинах! Вони не подіють на личинок, і наступні покоління шкідників розвинуть стійкість до дезінсекційних препаратів.

Щоб вивести клопів напевно, потрібно викликати професійну санітарну службу ТОВ «Центральна медико-санітарна служба». Фахівці розпиляють сильнодіючі хімічні препарати через парогенератори. Обробка інсектицидною паром не залишить шансу не тільки дорослим особинам і личинкам, а й яйцям. Нові покоління паразитів будуть труїтися і гинути через кілька годин після вилуплення.

В очікуванні групи дезінсекції можна спробувати зменшити число нічних укусів:

Відсунути ліжко від інших меблів і стін. Це потенційні притулку комах.

Випрати постільну білизну на високих температурах, при можливості — прокип’ятити. Постіль застелити чистою білизною (попередньо ретельно відпрасувати з парою) так, щоб воно не контактувало із стінами або підлогою.

Провести парову обробку подушок, матраців. Пухові подушки рекомендується замінити.

Якщо конструкція дозволяє, розмістити кожну ліжкову ніжку в невеликої ємності і заповнити її водою. Це стане природним бар’єром для шкідників.

Увага! Хоча клопи не люблять різких запахів, відлякувати їх ароматами немає сенсу. Голодне комаха в пошуках їжі ігноруватиме дратівливі чинники. Ні спеціальні ароматизатори, ні тютюновий дим не дають задовільного результату.

Чим лікувати укуси клопів

Лікувати Клопова укуси необов’язково — вони перестають свербіти вже на 1-2 день. Сліди роздратування зазвичай сходять протягом тижня. Для полегшення симптомів в період гострої реакції можна використовувати будь-яку заспокійливу мазь від постільних клопів, наприклад Меновазіл, Псило-бальзам або Ціндол (суспензія).

Щоб підсушити сверблячу ранку і знизити больові відчуття, обробіть поверхню спиртом або рожевим лосьйоном. Зняти набряклість допоможе сік алое і мазі на його основі, компрес з сирої картоплі або звичайний лід.

 

Shopping Cart