10 цікавих фактів про клопів

 1. Недаремно ці комахи заслужили погану славу. Причин тому багато: болючі укуси, надприродна живучість, здатність переносити збудників страшних недуг. Тим часом зоологи називають клопів феноменальними тваринами.

  На сьогоднішній день відкрито 40 тисяч видів клопів. Більше за інших людині докучають постільні клопи. Пропонуємо вам ознайомитися з цікавими фактами про ці шкідливі, але дивовижні комахи.

  Стародавні єгиптяни вірили, що укус постільного клопа – ліки від отрути змій. На жаль, до нас не дійшли витоки цієї помилки. Сам по собі клоп не викликає захворювань, але є переносником організмів, що викликають черевний тиф, гепатит В, вісп.
  Постільні клопи дуже маленькі тварини. Тільки гіперчутлива людина здатна відчути, що за неї хтось повзає. Помітити появу клопів у будинку можна по коричневих плямах на простирадлах. Вони утворюються, коли спляча людина, розгортаючись, розчавлює ситих клопів.
  Розмір яйця постільної клопа з вушко голки, а дорослий клоп набагато менше рисового зернятка.
  Поївши, постільна клоп змінює колір — стає червоним від випитої крові.
  Не слід помилятися, припускаючи, що постільні клопи харчуються виключно людською кров’ю. Їм чудово підходить кров кажанів та інших теплокровних тварин.
  Після ситного «обіду» молодий клоп-німфа може «голодати» до 4 днів. Дорослий клоп здатний жити без їжі до 550 днів.
  Протягом 2-3 місяців колонія постільних клопів здатна відкласти до 10 тис. яєць. На життя одного клопа припадає 500 яєць.
  Життєвий цикл цих тварин складається з трьох етапів: яйце, німфа, дорослий клоп. Проблема викорінення клопів полягає у здатності яєць виживати протягом 2 тижнів після інтенсивної дезінфекції.
  Постільні клопи розмножуються травматичним заплідненням. Самець буквально протикає самку, поміщаючи майбутніх «клопів» до органу Берлеза самки, де відбувається подальший розвиток яєць. Пара клопів може розмножуватися до 5 разів за життя, але відкладання яєць можливе лише після спарювання.
  Найчастіше постільні клопи живуть під матрацами та килимами. Найпростіший спосіб позбутися їх – спалити заражені речі. Якщо такий варіант не підходить, телефонуйте фахівцям з Центральної медико-санітарної служби. 

Shopping Cart